گرچه باشد در نبشتن شیر، شیر

گویا کسی پیدا شده و گفته که بهتر است سعی نکنید خوابهایتان را به خاطر بسپارید چون اینحوری سلامت روانیتان تهدید می شود. این قضیه باعث شده که دکان ما فعلن تعطیل شود چون دیگر صبح ها خوابهایمان را یادداشت نمی کنیم و مطالب آشفته نداریم در وبلاگمان بگذاریم. اصولن آن چیزی که آدم در خواب می بیند (ویرگول) مثلن یک خرس قطبی با بوت های تیمبرلند (ویرگول) معنایش همان خرس قطبی با بوتهای تیمبر لند نیست. مثلن ممکن است معنایش این باشد که به علت گرم شدن کره زمین خرسها دارند سعی می کنند به مناطق شهری بیایند و مظاهر تمدن بشری را رعایت می کنند که ما آدمها در جمعمان بپذیریمشان (ویرگول) در صورتی که ما می دانیم که مهم پوشیدن بوت نیست بلکه مهمتر از آن پوشیدن شورت است.

حالا این مقدمه را گفتم که بگویم ظاهرن جناب آقای سروش در نظریه جدید خود گفته اند که کتاب آسمانی مسلمین خوابهای پیامبر آن است. و ما کاری نداریم که قبلن هم گفته بودند این سخنان شعرهای پیامبر آن است. اصولن ما وارد دعوای ایشان با حضرات فقها هم نمی شویم فقط از دور می نشینیم و نگاه می کنیم که چگونه این خرس های تیمبرلند پوش جناب سروش توسط تیرهای عذاب رها شده از قم و بقیه جاها شکار می شوند و دلمان هم هیچ به حال خرس ها و باقی مسلمین نمی سوزد (ویرگول) چه که در این ماه ضیافت بیمه گشته و آماده ویراژ دادن در ماههای آتی می باشند. پیش بینی می کنم که حکمرانی جناب حسن هم در این مساله تاثیری نداشته باشد. به هر حال ما که دلمان و حالمان خوش است و فقط موهای آشفته شما و لبهای رژ نزده تان که جایش روی لبه لیوان نمی ماند (که ما از این قضیه خوشمان می آید و آن را جزو برتریهای شما می دانیم) و چشمهای نمدارتان کمی دلمان را دجار همان حزنی می کند که در پست قبلی نقل قول کردیم از احمد راسم نویسنده ترکیه ای. آن را هم زیاد جدی نمی گیریم که باز می خواهیم بار وبندیل ببندیم و این بار برای آخرین بار احتمالن راهی سرزمین مادری شویم. 

حالا این را هم می نویسیم اینجا چون خوشمان می آید و البته از مولوی است:

"کار پاکان را قیاس از خود مگیر/ گرچه باشد در نبشتن شیر شیر

آن یکی شیری است اندر بادیه/ واین یکی شیری است اندر بادیه

آن یکی شیری است ک آدم می خورد/ واین یکی شیری است ک آدم می خورد"

این شعر همان طنزی است که من دوست دارم (ویرگول) شیر تو شیر و خشن و پر مغز و استهزاگر مفاهیم نبشته بر ذهن سالخورده ما با هماهنگی کامل فرم و محتوا. منهای مصرع اول البته که ما را کاری به کار پاکان نیست (ویرگول) چرا که باغبان جهنم از رفقاست و هوایمان را دارد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

فقط یک پی نوشت: اصولن این پست را در میان این همه کارهای این روزهایمان نوشتم که این پی نوشت را بنویسم. پاشین بریم سینما (ویرگول) سه شنبه (ویرگول) نه و نیم شب. درآمدش هم همش میره تو جیب بهنام. شاید هم اتفاقی همدیگه رو دیدیم و شاید هم موی آشفته کسانی دل بی غم کسان دیگری رو قلقلک داد. دو نقطه دی..وانه

/ 17 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
که

هنوزم نظریه های این تیپی که می شنوم، که یه نفر به بیس قضیه گیر میده و از بنیاد همه چیزو زیر سوال می بره کپ می کنم.حالا جدیدن سعی می کنم به همه جور امکانی فکر کنم، سخته، این ترسی که بهمون زورچپون شده، 4 تا عمر می بره که برطرف شه، که بذاره فکر کنیم، که بذاره لااقل عین آدم احتمال بدیم. ویرگولم که شیفت + تی هست. نیست؟ کار نمی کنه؟ قضیه چیه؟ ،،،،،، ویرگول نقطه هم اگه خاستین، شیفت و وای. پس حتمن کار نمی کنه! چه جوریاس؟

که

دوست داشتم سینما رو بیام. کاش 10 روز اونور تر بود. اونوقت بهش می رسیدم. حیفه آدم از دست بده، خوش به حال اونایی که می تونن برن. جای منم خالی کنین.

حمید

آره البته. ما سر همین قضیه با یه سری از اینا داشت دعوامون میشد

میس راوی

ما اصولا اکثر اوقات نشسته ایم و نگاه میکنیم از دووور

منیر

جالبه ها اونور آب مدارک خوبی برای تحقیق هست در حالیکه ام القری اینور آبه . اینهم از عجایب روزگاره ! اگر طعنه ی تیرآورانش نکشد باکش از ترکان تیراندازش نباید باشد . ... کلّن عالم خواب را نباید جدی گرفت / خودم ... اگه تهران بودم سینما می اومدم با زلفان پوشانده البته (:

پرسفونه

نمی دونم چرا حس می کنم من اینجا واسه این پست کامنت گذاشتم

مایا

وقتی عین وحشی ها لب هایت را با ماتیک قرمز می کنی خوب است بی نام... باور کن خوب است.

وید

با یکی از دوستام داشتم بحث پایه ای (هاها) میکردم. دیدم هم من قرمز شدم هم اون. بهش گفتم ببین وقتی داری میگی من به این اعتقاد دارم، یعنی دلیل منطقی براش نداری و هیچ منطقی نمیتونه عوض کنه اعتقادتو و و و ..... گفت درست میگی همین جوریه. داغون شدم از صداقتش. با قضیه لنگه جوراب بد موافقم. به اپل یه پیشنهاد بدیم سرویس فایند مای ساکس راه بندازه. بشه باهاش لنگه جوراب رو پیدا کرد. اگرهم نمیشه برش گردوند، بشه ریموتلی معدومش کرد لا اقل

درخت ابدی

ما وسط دعوا نرخ تعیین نمی‌کنیم، چون این داستان هربار به شکلی ادامه داره. اما خواب یه چیزه و کسی که اون خواب رو تفسیر می‌کنه یه چیز دیگه. متاسفم که نشد بیام سینما.

زنبور

یه جایی خوندم خوابها خیلی دور از واقعیت نیستند و شاید ادامه همون درگیریهای روزانه است. بحث آکادمیک اونطوری آقای سروش به درد همه قشر جامعه نمیخوره. عوام الناس رو باید آروم آوم تغییر داد. زدن ریشه عقایدشون به نفع هیچ کس نیست حتی اگه غلط باشه