اولین روز پاییز

 

چهل سال پیش شاید اگر در همین پیاده رو گذر میکرد از زیر این برگ زرد پاییز، شاید زانوهایش را جمع میکرد و بلند می پرید، برگ را به مشت میگرفت و بو میکرد و می خندید. دیروز ولی من آن پیرزن بودم که در پیش بی نام می رفتم و می شنیدم که میگفت زندگی به همین گهیه که هست.

چهل سال پیش اگر حراست دانشگاه به رنگ مانتوی او گیر میداد، می ایستاد و بحث میکرد، جنگ میکرد یا شاید حتی می گریست، دیروز ولی من دستان بی رمق پیرزن بودم که بی نام پشتم قدم می زد و می گفت غم انگیزه که این پیرزن اینجوری راه میره و من کمکش نمی کنم، غم انگیزتر اینه که کمکش کنم.

به قول دوستی آخرش یه دفه میفتیم و می میریم و این برای هیش کی مهم نخواهد بود.

عکس با موبایل در تاریخ دیروز

فعلاً پستی نخواهم نوشت به این زودیها .... خداحافظ

/ 24 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
برف زمستانی

غیبت تان طولانی شده دوست نامی ام[گل]

parykateb

زنده ای؟

برف زمستاني

پلاسما یه جای کوچیکه که درش به روی همه قشنگی و دانستنی ها و شنیدنی ها و معرفی ها و نوشتن ها و دور همی ها بازه... بیایید خودتون نویسنده پلاسما باشید و بگید از چی بگیم قشنگ تره؟ سوژه بدید! ایده بدید! انتخاب خودتون به صورت نظر خصوصي ارسال كنيد تا هفته آينده رسما معرفي بشه ممنون كه همراهي مي كنيد خودتون قلم مو دست تون بگیرید برای شروع می خوام یه پیشنهاد داشته باشم: هر بلاگر بیاد و یه وبلاگ خوب معرفی کنه 1.یه معرفی از وبلاگ و بلاگرش در حد 3 الی 4 خط 2.سه دلیل برای این معرفی 3.لینک وبلاگ معرفی شده وبلاگ های پیشنهادی هفته آینده در پلاسما رسما معرفی میشه [قلب]هر چند قراره تا عيد پست نذاري ولي خودت گفتي هم برف زمستاني و هم پلاسما رو مي خوني پس خيلي خوشحال ميشم انتخاب تو با ما به اشتراك بزاري دوستم راستي سلام...زمستون هم اومد...دلمم تنگ شد براي نوشته هاتون

برف زمستانی

سلام من لینک "پری کاتب" رو نداشتم تا بزارم واسه مخاطبین

م.تهران

برایت یک سورئرایز گذاشته ام در نشیمنگاه...باشد دوباره دست به قلم شوی!!!

پری کاتب

کوشی پ؟

پری کاتب

کوشی پ؟

برف زمستانی

خدا کند همراه پرستوها با بهار بیایی

2

کشوری که دومین منابع گاز و نفت جهان را دارد کشوری که بهترین فرش جهان را دارد کشوری که بهترین خاویار جهان را صادر میکند کشوری که بهترین پسته جهان را دارد کشوری که یکی از بهترین تولید کنندگان زعفران است کشوری که آثار تاریخی گوناگونی دارد کشوری که با یک ساعت پرواز از -20 درجه زیر صفر و اسکی روی برف به جایی میروی که +35 درجه است و اسکی روی آب کشوری که درآمد زیادی از اماکن دینی دارد کشوری که مرغوب ترین برنج جهان را دارد کشوری که یکی از بهترین چایی های دنیا را دارد کشوری که از منابع طبیعی فراوانی مانند طلا(در اصفهان)معادن مس (درکرمان) جنگل ودریا در (مازندران) و... بهره مند است صاحب کم ارزش ترین پول دنیا است ملتش محتاج 45 هزار تومان یارانه!!!

دت

ولی خوب محشر بود ... ساده!